تحلیف کارآموزان قضایی

مراسم تحلیف ۱۰۸ نفر از کارآموزان قضایی با حضور دادستان کل کشور در کاخ دادگستری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلیمن سید توحید عاملی مدیرکل امور آموزشی قوه قضاییه گفت: امروز مراسم تحلیف ۱۰۸ نفر از کارآموزان دوره‌های ۱۷۱ و ۱۷۲ تهران، ۱۲ و ۱۳ استان فارس و دوره اول استان خوزستان است. از این تعداد ۵۳ نفر از طریق جذب عمومی و ۵۴ نفر نیز از طریق جذب اختصاصی و دانشگاه‌های برتر موفق شدند که به دوره کارآموزی ورود پیدا کنند.

وی افزود: تعداد فارغ‌التحصیلان تا پایان سال ۹۴ به هزار و ۱۰۰ نفر می‌رسد. ۵۰۲ نفر از آنها موفق شدند که دوره‌ کارآموزی خود را به اتمام برسانند. همچنین در دو ماه باقی مانده از سال نیز قریب به ۶۰۰ نفر از کارآموزان، دوره کارآموزی خود را با موفقیت سپری می‌کنند.

عاملی ادامه داد: طبق برنامه پنجم ۵ ساله توسعه، تعداد ۳ هزار و ۷۰۰ نفر از ظرفیت ۴ هزار نفری برای جذب نیرو تامین شده است.

مدیرکل امور آموزشی قوه قضاییه درباره‌ وضعیت کیفی دوره‌های آموزشی نیز گفت: در مراحل ورود به شغل قضاوت ایستگاه‌های متعددی وجود دارد که یکی از آن جذب عمومی است که شامل آزمون‌های تستی، تشریحی، مصاحبه علمی و مراحل گزینش و دوره‌ آموزشی یک ساله است. در طول این چند سال هم نتایج آزمون‌ها نشان می‌دهد که شاخص‌های کیفی ما رشد کرده است.

عاملی در پایان درباره‌ پرونده شخصیت داوطلبان قضاوت گفت: تصمیمی که اخیرا اتخاذ شده این است که پرونده شخصیت برای داوطلبان قضاوت تشکیل شود. در این پرونده‌ها قرار است بر سوابق قضات عالی رتبه تکیه شود تا به ما کمک کنند که شاخص‌ترین و برترین‌ها را برای قضاوت انتخاب کنیم.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب مجموعه سوالات شبیه سازی شده جهاد ولایت(آزمون دکتری)

با سلام این کتاب حاوی مجموعه سوالات شبیه سازی شده جهاد و ولایت برای آزمون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *