تحلیف کارآموزان قضایی

مراسم تحلیف ۱۰۸ نفر از کارآموزان قضایی با حضور دادستان کل کشور در کاخ دادگستری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلیمن سید توحید عاملی مدیرکل امور آموزشی قوه قضاییه گفت: امروز مراسم تحلیف ۱۰۸ نفر از کارآموزان دوره‌های ۱۷۱ و ۱۷۲ تهران، ۱۲ و ۱۳ استان فارس و دوره اول استان خوزستان است. از این تعداد ۵۳ نفر از طریق جذب عمومی و ۵۴ نفر نیز از طریق جذب اختصاصی و دانشگاه‌های برتر موفق شدند که به دوره کارآموزی ورود پیدا کنند.

وی افزود: تعداد فارغ‌التحصیلان تا پایان سال ۹۴ به هزار و ۱۰۰ نفر می‌رسد. ۵۰۲ نفر از آنها موفق شدند که دوره‌ کارآموزی خود را به اتمام برسانند. همچنین در دو ماه باقی مانده از سال نیز قریب به ۶۰۰ نفر از کارآموزان، دوره کارآموزی خود را با موفقیت سپری می‌کنند.

عاملی ادامه داد: طبق برنامه پنجم ۵ ساله توسعه، تعداد ۳ هزار و ۷۰۰ نفر از ظرفیت ۴ هزار نفری برای جذب نیرو تامین شده است.

مدیرکل امور آموزشی قوه قضاییه درباره‌ وضعیت کیفی دوره‌های آموزشی نیز گفت: در مراحل ورود به شغل قضاوت ایستگاه‌های متعددی وجود دارد که یکی از آن جذب عمومی است که شامل آزمون‌های تستی، تشریحی، مصاحبه علمی و مراحل گزینش و دوره‌ آموزشی یک ساله است. در طول این چند سال هم نتایج آزمون‌ها نشان می‌دهد که شاخص‌های کیفی ما رشد کرده است.

عاملی در پایان درباره‌ پرونده شخصیت داوطلبان قضاوت گفت: تصمیمی که اخیرا اتخاذ شده این است که پرونده شخصیت برای داوطلبان قضاوت تشکیل شود. در این پرونده‌ها قرار است بر سوابق قضات عالی رتبه تکیه شود تا به ما کمک کنند که شاخص‌ترین و برترین‌ها را برای قضاوت انتخاب کنیم.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب جامع و کاربردی حقوق اساسی(مخصوص آزمون دکتری ۱۳۹۹)

این کتاب مخصوص آزمون دکتری 99 بوده که در تالیف آن از جزوات و کتب اساتید طراح مانند کتب حقوق اساسی و جزوات دکتری دکتر هاشمی- جزوه حقوق اساسی و کتاب بایسته های حقوق اساسی دکتر قاضی- کتاب مبانی حقوق اساسی و حقوق اساسی تطبیقی دکتر بیژن عباسی- کتاب حقوق اساسی دکتر محمدرضا ویژه- کتاب کلیات حقوق اساسی دکتر خیرالله پروین استفاده شده است. ضمنا جهت به روز بودن کتاب، اکثر مقالات مهم اساتید حقوق عمومی ، نظرات تفسیری شورای نگهبان و جزوه های درسی این اساتید مورد بررسی قرار گرفته است. در نهایت اینکه بهترین راه حل جهت آشنایی با این کتاب مطالعه مقدمه کتاب و یا مشاهده نمونه صفحاتی از این کتاب است که باعث می شود قضاوتی دقیق تر در مورد محتوای این کتاب برای آزمون دکتری حقوق عمومی 99 داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *