تایید ۴۷ درصد رشته شهرهای بدون مجوز دکتری آزاد

در یک سال گذشته تنها یک مورد مجوز راه اندازی دوره  دکتری تخصصی  به دانشگاه های غیرانتفاعی  کشور داده شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، معاون آموزشی وزارت علوم از اعمال سختگیری برای راه اندازی رشته های دکتری خبر داد.

مجتبی شریعتی نیاسر در نشست خبری در وزارت علوم افزود: در کمیته ۵ نفره مشترک وزارت علوم و دانشگاه آزاد پرونده ۲ هزار و ۹۸۱ رشته محل فاقد مجوز دانشگاه آزاد از  ۱۵ آذرماه سال گذشته بررسی شد و تا پایان اردیبهشت ماه تعداد هزار  و ۴۰۸ مورد از رشته محل های این دانشگاه تاییدیه لازم را از شورای گسترش آموزش عالی دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع ۴۷درصد رشته محل های بررسی شده این دانشگاه تاییدیه لازم را دریافت کردند و مابقی رشته محل های این دانشگاه باید متناسب با شاخص ها و استانداردهای موجود رفع نقص شوند تا مجوزهای وزارت علوم را دریافت کنند.

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد: از دانشگاه آزاد انتظار داریم همراه با آموزش عالی کار و تنها در رشته محل های مورد تایید شورای گسترش فعالیت کند.

شریعتی نیاسر با بیان اینکه وزارت علوم بر کیفیت آموزش عالی تاکید دارد، گفت: باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص کیفی سازی آموزش عالی در حوزه اعطای مجوز راه اندازی دوره های تحصیلات تکمیلی به خصوص دوره های دکتری حساسیت های زیادی داشته ایم و مجوزها برای راه اندازی این دوره ها به راحتی اعطا نمی شود.

وی تاکید کرد: به طور مثال طی یک سال گذشته تنها یک مورد مجوز راه اندازی دوره دکتری به دانشگاه های غیرانتفاعی اعطا شده و این امر نشان دهنده حساسیت وزارت علوم برای راه اندازی مقاطع مختلف در دانشگاه ها است.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب جامع و کاربردی حقوق اساسی(مخصوص آزمون دکتری ۱۳۹۹)

این کتاب مخصوص آزمون دکتری 99 بوده که در تالیف آن از جزوات و کتب اساتید طراح مانند کتب حقوق اساسی و جزوات دکتری دکتر هاشمی- جزوه حقوق اساسی و کتاب بایسته های حقوق اساسی دکتر قاضی- کتاب مبانی حقوق اساسی و حقوق اساسی تطبیقی دکتر بیژن عباسی- کتاب حقوق اساسی دکتر محمدرضا ویژه- کتاب کلیات حقوق اساسی دکتر خیرالله پروین استفاده شده است. ضمنا جهت به روز بودن کتاب، اکثر مقالات مهم اساتید حقوق عمومی ، نظرات تفسیری شورای نگهبان و جزوه های درسی این اساتید مورد بررسی قرار گرفته است. در نهایت اینکه بهترین راه حل جهت آشنایی با این کتاب مطالعه مقدمه کتاب و یا مشاهده نمونه صفحاتی از این کتاب است که باعث می شود قضاوتی دقیق تر در مورد محتوای این کتاب برای آزمون دکتری حقوق عمومی 99 داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *