تاکید وزیر کشور بر گسترش تشکل های مردمی در حوزه مبارزه با مواد مخدر

تهران-وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر بر گسترش تشکل های مردمی در حوزه مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: این تشکل ها هر چقدر متکی بر توانمندی های مردم باشند بهتر و بیشتر نتیجه خواهند گرفت.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر،ˈ عبدالرضا رحمانی فضلی ˈدر دیدار با جمعی از تشکل های مردمی حوزه مبارزه با مواد مخدر افزود:البته دولت می تواند از طریق حمایت های قانونی ،معنوی و هموار کردن مسیر فعالیت تشکل های مردمی حوزه مبارزه با مواد مخدر به آنها کمک کند.

وی افزود:بنابراین وقتی تشکلی ایجاد می شود نباید نگاه و توقعی از دولت و بودجه دولتی داشته باشد زیرا سازمان های غیردولتی اگر وابسته به حمایت و بودجه دولت شوند به جایی نمی رسند.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت:تشکل های مردمی خود را وابسته به دولت و بودجه های دولتی نکنند، کمک های دولت همچون سنوات گذشته ادامه دارد و در قبال کمک هایی که می کند، برنامه، اقدام و نتیجه می خواهد.

رحمانی فضلی تصریح کرد: تشکل های مردمی به مباحث پیشگیری، درمان و اشتغال اهمیت زیادی می دهند و باید میان این سه هماهنگی مناسبی باشد و به آنها توجه وی‍ژه ای شود.

وی افزود: بحث معتادان و اعتیاد، موضوعی است که اگر آن را دغدغه اصلی مردم بدانیم به معنای واقعی نیز در مبارزه مواد مخدر باید از خود مردم و انجمن های خیریه کمک بگیریم در اینصورت موفق تر خواهیم بود بنابراین باید تبلیغات زیادی در زمینه کمک مردم به این حوزه انجام شود.

وی تصریح کرد:حدیث ها و روایات زیادی در زمینه انجام امر خیر و حسنات وجود دارد و هر شخصی که در این حوزه با اتکا با این احادیث بخواهد فعالیتی کند کار خود را انسانی تلقی نمی کند بلکه آن را الهی می داند.

این مقام مسوول در ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد:سازمانهای غیردولتی باید خود را به چشمه جوشان اعتقاد فرهنگ و ملت این کشور نزدیک کنند، از ظرفیت روحانیت و علما در این حوزه بهره بگیرند چرا که علما دارای سخن نافذ هستند و یک حرف آنها ممکن است تاثیر مثبتی روی فرد بگذارد.

رحمانی فضلی با اشاره به رویکرد وزارت کشور در این زمینه گفت: رویکرد این وزارتخانه، تقویت سازمانهای غیردولتی است و بر این مبنا به آنها کمک می کند.

وی افزود:معتقدم که در همه حوزه ها حتی مقابله نیز تشکل ها می توانند کمک کنند، چرا که با یک شبکه بین المللی روبرو هستیم که چرخش مالی آن دو هزار میلیارد دلار است.

وزیر کشور با بیان اینکه اعتبارات تخصیص یافته دستگاه ها به سازمان های غیردولتی در مقابل کارهایی که آنها انجام می دهند زیاد نیست، اظهار داشت :دولت به تنهایی نمی تواند با مواد مخدر مبارزه کند، مردم هم باید وارد عرصه شوند چرا که آسیب های اجتماعی بدون کمک و مشارکت مردم حل نخواهد شد.

رحمانی فضلی گفت: کشور ۳۴ سال در زمینه مبارزه با مواد مخدر کار کرده ،در این راه شهدای زیادی تقدیم نظام شده است اما هنوز از فعالیت قاچاقچیان عقب هستیم، چرا که آنان از روش ها ، شیوه های نوین و پیچیده استفاده و یک شبکه بین المللی آنان را مدیریت می کند، لذا ما نیز در این مبارزه باید از روش ها و فعالیت های علمی ، نوین و پیچیده استفاده کنیم.

در این دیدار حدود ۲۰ تشکل مردمی حوزه مبارزه با مواد مخدر حضور داشتند و برخی از آنان از جمله همای رحمت، تولد دوباره، کنگره ۶۰ ، NA ، آیین مهر، وفاق سبز، اترک و همیاران سلامت به بیان مشکلات خود پرداختند.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

معرفی کامل شاخه کارشناسی ارشد حقوق بشر ۹۸ و ۹۹+ منابع کارشناسی ارشد حقوق بشر

شاخه کارشناسی ارشد حقوق بشر یکی از شاخه هایی است که به دلیل تعداد کم دانشگاه هایی که این شاخه را دارند دانش آموخته کمتری دارد؛ البته اساتید این شاخه عموما در حوزه حقوق اساسی و حقوق بین الملل معروف بوده و برخی از اساتید نیز بیشتر سیاسی هستند تا استاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *