بسته دکتری جزا و جرمشناسی نیمه متمرکز ۹۶ شاخه جزا و جرمشناسی-منابع

منابع+ بسته دکتری جزا و جرمشناسی مطابق آزمون نیمه متمرکز ۹۶

سلام دوستان خوبم:

بنده همزمان با تغییرات دکتری نیمه متمرکز امسال منابع دکتری جزا و جرمشناسی آزمون نیمه متمرکز ۹۶ یا همان دکتری حقوق کیفری ۹۶ لازم برای مطالعه و قبولی در این زمینه را در وبسایت (در همین نوشته) قرار داده ام.

مسلما اگر می خواهید دقیقا از تغییرات آزمون دکتری که  اواخر شهریور ماه امسال(۹۵) از سایت سازمان سنجش ارایه شد سر در بیاورید همه قسمت های  ذیل را به دقت مرور کنید. در حقیقت مطالب مربوط به دکتری جزا و جرم شناسی ۹۶ تقسیم به موارد ذیل شده است:

الف- بسته دکتری آماده چاپ انتشارات عدلیه (برای اولین بار در ایران مطابق تغییرات دانشگاه های آزاد- دولتی- پیام نور- پردیس خودگردان و پژوهش محور)

ب- قانون سنجش و پذیرش دکتری به شیوه نیمه متمرکز مصوب ۹۵ مجلس

ج- آنچه برای دکتری نیمه متمرکز همه شاخه های حقوق و از جمله  دکتری  نیمه متمرکز ۹۶ حقوق کیفری لازم است بدانیم

د- منابع منتشر شده دکتری جزا و جرمشناسی توسط سایت سازمان سنجش

الف- بسته دکتری جزا و جرمشناسی آزمون نیمه متمرکز ۹۶

(همه دانشگاه های دولتی- آزاد اسلامی- پردیس خودگردان- پیام نور- پژوهش محور)

۱- بسته جرمشناسی(آزمون نیمه متمرکز ۹۶)

همانطور که می دانید سوالات دکتری سال های پیش دانشگاه آزاد و دولتی بیشتر و اگر بیراه نباشد همه سوالات مبتنی بر نظریات و مکاتب و افراد دارای دکترین در جرمشناسی هستند:

مثلا دوتا از تست های دکتری دولتی را در اینجا می آوریم:

نمونه سوال دکتری جرمشناسی دکترای دولتی: جرم شناسی مارکسیستی علت ارتکاب جرم را …………………. در جامعه می داند.

۱) وجود طبقه پرولتاریای کشاورزی

۲) نابرابری طبقاتی موجود

۳) وجود طبقه پرولتاریای کارگری و نقص اموخته های مذهبی

۴) نابرابری حقوق زنان ومردان به ویژه در امر اشتغال

اصطلاح «مجرمین یقه سفید» اولین بار توسط چه کسی و برای کدام دسته از بزهکاران استفاده شده است؟

۱) ساترلند ــ مجرمین طبقه بالای جامعه          ۲) کتله ــ مجرمین طبقه بالای جامعه

۳) تارد ــ مجرمین اقتصادی                             ۴) بکاریا ــ مجرمین طبقه بالای جامعه

می بینید سوالات را- شما لازم نیست هزاران صفحه جزوات و کتاب بخوانید. خیلی هوشیارانه بایستی مطالعه کنید. فقط حول و حوش نظریات و مکاتب و دکترین ها. حال اگر دوست دارید ما این کار را به سبک خیلی سلیس انجام داده ایم. یعنی بسته جرمشناسی از قسمت های ذیل تشکیل یافته است:

درسنامه جرمشناسی(مطابق آزمون دکتری نیمه متمرکز ۹۶)

خلاصه کتاب و مقالات و جزوه های رفرنس در دکتری

تست و خودسنجی

نمونه هم در ذیل قرار داده می شود. دانلود کنید و خودتان قضاوت کنید.

دانلود کنید

۲- بسته جزای عمومی و اختصاصی

بسته دکتری جزای شامل مطالب ، درسنامه،‌نکته،‌ تست جزای عمومی و اختصاصی است. به بیان دیگر بسته شامل موارد ذیل است:

درسنامه

درسنامه مطابق با مطالب رفرنس دانشگاهی که منبع دکتری هستند و در دگتری از آنها سوال آمده است، می باشد. پس شما با مطالعه درسنامه جزای عمومی و اختصاصی خواهید توانست تسلط نسبی بر سوالات دکتری جزا  و جرمشناسی پیدا کنید. به بیان دیگر درسنامه از مفهوم جرم شروع می شود و به مطالب جزای اختصاصی و جرایم علیه آسایش عمومی ختم می شود.

نکته

در قسمت دیگر کتاب نکات خیلی مهم جزای عمومی و اختصاصی خلاصه وار آمده است و این قسمت هم تا حدود زیادی به شما در تست زنی کمک خواهد کرد.

خلاصه کتاب و مقالات

این قسمت از بسته شامل مطالب اساتید طراح سوال چه اساتید سال قبل دانشگاه آزاد و چه سراسری و خودگران هست. اضافه بر آن مطاب مقالات و جزوات مهم و آزمونی اساتید طراح سوال هم  در این کتاب آمده است.

محشای قوانین

این قسمت در حقیقت کامل کننده اطلاعاتتان خواهد بود. چه بسا اگر فرصت نداشتید همین قسمت را مطالعه کنید تا ۵۰ درصد از تست ها را خواهید توانست صحیح بزنید.

تست و خودسنجی (آزمون نیمه متمرکز ۹۶)

در قسمت تست هم شما با سوالات در حد دکتری و شبیه سازی شده تا خود سوالات دکتری دولتی آشنا خواهید شد.

قیمت پک جزای عمومی و اختصاصی در یک جلد و حدود ۴۵۰ صفحه بوده و با قیمت ۱۰۰ هزار تومن از انتشارات عدلیه منتشر شده است.

دانلود کنید

۳-متون فقه (آزمون نیمه متمرکز ۹۶)

متون فقه در آزمون دکتری جزا و جرمشناسی نیمه متمرکز ۹۶ شامل مباحث حدود، قصاص، دیات، قضا شهادت است.

که شما در دو قسمت درسنامه و تست با این بسته و پک مواجه خواهید شد. به بیان دیگر

درسنامه شامل مطالب درسی، دانشگاهی، مهم، طبقه بندی شده و آزمونی متون فقه در قسمت های مربوط است.

تست: تست ها و خودسنجی ترکیبی است از تست های طراحی شده و  سوالات دکتری برگزار شده در سال های قبل.

قیمت این بسته ۱۰۰ هزار تومن بوده و از انتشارات عدلیه منتشر شده است.

این گزینه خالی است. چند روز آتی نمونه را قرار خواهیم داد

دانلود کنید

۴- بسته آیین دادرسی کیفری(آزمون نیمه متمرکز ۹۶)

بسته آیین دادرسی کیفری در یک  مجلد توسط انتشارات منتشر شده و  شامل قسمت های مختلف است. چرا که شما را از داشتن منابع مختلف و سردرگم نجات می دهد. مخصوصا آزمون امسال سال ۹۶ که فرصت زیادی بعد از اعمال تغییرات هم نیست بنابراین لازم است در این مدت باقی مانده بسته جامع و مانعی را بخوانید. بسته ما شامل موارد ذیل است:

درسنامه آیین دادرسی کیفری

اگر نگاهی به سوالات سال های پیش دکتری در دانشگاه دولتی و آزاد داشته باشید می بینید که همه سوالات در قسمت آیین دادرسی کیفری از قوانین و مقررات و کلیات مربوط به آیین دادرسی کیفری آمده است. پس  در قسمت درسنامه مقررات و قوانین  و نظریات و کلیات آیین دادرسی کیفری که در کتب اصلی و رفرنس آمده به صورت مدون و منظم در این بسته مشاهده خواهید کرد. یعنی درسنامه از تعریف آیین دادرسی کیفری شروع شده و به سیستم های اتهامی، تفتیشی و مختلط پرداخته و بعد از آن بحث انواع دعاوی و تعقیب دعوا از طریق دادستان و بازپرس ادامه می یابد و در ادامه با اختیارات و تکالیف ضابطین دادگستری و انواع دادگاه های کیفری و صلاحیت آنها در رسیدگی  آشنا می شویم و در بقیه درسنامه از مسایل و نوآوری های قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۹۲  با اصلاحات ۹۴ صحبت شده و در نهایت به بحث اجرا  ختم می شود. پس درسنامه به صورت کامل است. گذشته از آن به صورت ساده، سلیس، آزمون محور، خلاصه وار، نکته دار نوشته شده است. در نهایت از کتب رفرنس اصلی مانند کتاب های دکتر محمد آشوری – دکتر  علی خالقی – دکتر آخوندی(مرحوم) استفاده صحیحی شده است. نمونه بسته را کمی پایین تر خواهیم آورد.

نکته

یک قسمت مهم هر کتاب آزمونی وجود نکات یک یا دوخطی است که از دل منابع اصلی و قوانین و مقررات بیرون کشیده شده تا داوطلب بدون دغدغه و خیلی راحت بتواند آنها را مورد مطالعه قرار دهد. در این کتاب و بسته شما  به غیر از درسنامه با نکات هم مواجه خواهید شد.

مطالب مهم کتب رفرنس و مقالات اساتید طراح سوال

در قسمت های بعدی بسته خلاصه مطالب مهم مقالات، کتاب و نظریات اساتید طراح سوال مانند آقای دکتر محمد آشوری- دکتر علی خالقی- دکتر مهدوی ثابت استفاده شده است.

محشای قانون  با اصلاحیات ۹۴

همانطور که می دانید آیین دادرسی کیفری را با خواندن دقیق قانون می توانیم درصد خوبی در آزمون بزنیم حتی در آزمون دکتری خواهیم توانست ۴۰ درصد را با خواندن فقط قانون بزنیم. پس این بخش به صورت دقیق تالیف شده است. خیالتان راحت باز اگر اصلا وقت ندارید و کارمند هستید یا شاغل این قسمت از کتاب را بخوانید. البته یادآوری می کنیم که دکتری و قبول دانشگاه های نسبتا خوب مستلزم مطالعه دقیق است.

تست و خودسنجی

در قسمت آخر تست های آیین دادرسی کیفری مطابق تغییرات سال ۹۴ قانون و از کتب رفرنس طراحی شده و حتی سوالات دکتری سال های گذشته آیین دادرسی کیفری هم جمع آوری شده است.

جالب اینکه اگر مطلب را دقیق خوانده باشید فکر می کنید کتاب و بسته آیین دادرسی کیفری حتما چند هزار صفحه خواهد بود، خیر این کتاب در  در ۴۰۰ صفحه با قطع رحلی(همان کتاب های سبک موسسات) توسط انتشارات عدلیه  با قیمت ۱۰۰ هزار تومن منتشر شده است.

دانلود کنید

۵-  استعداد تحصیلی

فعلا هنوز بسته ای نداریم- اما این جزوه به صورت رایگان می تواند مورد استفاده شما قرار گیرد تا اینکه تکمیل کنیم:

دانلود کنید

۶- زبان عمومی

فعلا هنوز بسته ای نداریم- اما این جزوه ها به صورت رایگان می تواند مورد استفاده شما قرار گیرد که یکی  لغات است و یکی گرامر:

دانلود کنید( گرامر)

دانلود کنید( لغات)

ب- قانون سنجش و پذیرش دکتری به شیوه نیمه متمرکز مصوب ۹۵ مجلس

نحوه برگزاری آزمون دکتری نیمه ۹۶

چند دقیقه وقت بزارید و بخونید:

ببینید قانون مصوب مجلس چی میگه در مورد آزمون دکتری دانشگاه ها از امسال:
یکی از معضلاتی که در کشورمان از قبل وجود داشته و دارد، عدم ثبات منابع آزمونی و مقررات واحد است. هر ساله ما شاهد این هستیم که در نحوه برگزاری آزمون های دکتری تغییر ایجاد می شود. امسال نیز با توجه به دیدگاه کلی و عمومی کشور و قوه قانونگذاری درباره تجمیع آزمون دکتری، دانشگاه های مختلف اعم از دولتی، پیام نور، آزاد و پردیس های خودگردان ملزم شده اند که یک آزمون مشترک برای ورودی دکتری در هر یک از شاخه های حقوق و سایر شاخه ها در دانشگاه آزاد، دولتی، پیام نور، غیراتفاعی، پردیس خودگردان، پژوهش محور داشته باشند.

متن قانون

تلگرام دکتری حقوق

https://telegram.me/PHDdoktori
الف- نحوه برگزاری آزمون دکتری
پذیرش دانشجو در سال ۱۳۹۶ بر اساس قانون “سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی” مصوب ۹۴ مجلس محترم شورای اسلامی و مصوبات “شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی” انجام می شود. لذا ضرورت دارد تمامی متقاضیان ورود به دوره دکتری در کلیه رشته ¬های مصوب دفتر گسترش آموزش عالی اعم از دانشگاه¬ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی در آزمون ورودی دوره¬های دکتری (Ph.D) شرکت نمایند. لازم به ذکر است پذیرش بر اساس قانون مذکور و مطابق این اطلاعیه و شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش آزمون مذکور (که در زمان ثبت نام توسط سازمان سنجش منتشر می¬شود)، صورت خواهد گرفت.
قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب ۹۴ و ابلاغی ۹۵ به شرح ذیل است:
ماده۱ـ تعریف اصطلاحات به کار رفته در این قانون به شرح زیر است:
الف ـ دانشگاه: به کلیه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی تحت پوشش وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی غیر دولتی اطلاق می‌شود.
ب ـ وزارتین: به وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاق می‌شود.
پ ـ سنجش: فرآیندی است که با هدف ایجاد وحدت رویه و هماهنگی در بین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی، ایجاد فضای رقابتی یکسان و برقراری عدالت آموزشی برای کلیه داوطلبان تحصیلات تکمیلی از طریق آزمون، مصاحبه علمی، بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی و فناوری انجام می‌شود.
ت ـ پذیرش: فرآیندی است که با شرکت داوطلب در آزمون آغاز و با بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی، فناوری، انجام مصاحبه علمی و سنجش عملی تکمیل و با اعلام نتایج قبولی توسط وزارتین از طریق سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز سنجش آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پایان می‌یابد.
ث ـ تحصیلات تکمیلی: شامل مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، دکتری ناپیوسته و دکتری تخصصی می‌باشد.
ماده۲ـ برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر نحوه سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی به شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها با ترکیب زیر واگذار می‌شود که در این قانون به اختصار «شورا» نامیده می‌شود:
۱ـ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری (رئیس شورا)
۲- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
۳ـ دو نفر از رؤسای دانشگاه‌های دولتی به انتخاب وزارتین
۴ـ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بدون حق رأی
۵ ـ رئیس دانشگاه پیام نور
۶ ـ رئیس سازمان سنجش آموزش کشور (دبیر شورا)
۷ـ دو نفر از نمایندگان کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری به عنوان ناظر
تبصره۱ـ عضویت اعضاء در «شورا» قابل تفویض به غیر نمی‌باشد و «شورا» با حضور حداقل پنج نفر از اعضای دارای حق رأی، رسمیت می‌یابد.
تبصره۲ـ «شورا» می‌تواند برای انجام وظایف محوله، کارگروههای تخصصی تشکیل دهد.
تبصره۳ـ شـورا مـوظف است در اجـرای این قـانـون، سیاست‌های کلی نظام ابلاغی از سوی مقـام معظم رهبری و مصـوبات شـورای عالی انقلاب فرهنگی را رعایت نماید.
ماده۳ـ وظایف و اختیارات شورا درخصوص سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی عبارت است از:
الف ـ تصویب شیوه‌نامه اجرائی سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه.
ب ـ تصویب عناوین و تعیین ضرایب دروس آزمون مربوط به هر رشته تحصیلی.
پ ـ نظارت بر حسن اجرای فرآیند سنجش و پذیرش و اعلام نتایج پذیرفته‌شدگان.
ت ـ تعیین نصاب قبولی در مرحله سنجش عمومی برای ورود به مرحله بعدی سنجش.
ث ـ تصویب دروس آزمون متمرکز دوره کارشناسی ارشد در هر یک از رشته‌های تحصیلات تکمیلی و تعیین ضرایب آنها.
ج ـ تعیین تعداد دفعات برگزاری آزمون متمرکز در هر سال و مدت اعتبار آن.
چ ـ تصویب معیارهای اختصاصی درخصوص رشته‌های خاص.
ماده۴ـ سنجش در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته براساس آزمون متمرکز از دروس تخصصی مقطع کارشناسی و تأثیر معدل داوطلب (در رشته‌های مرتبط) توسط وزارتین انجام می‌شود.

تلگرام دکتری حقوق

https://telegram.me/PHDdoktori
ماده۵ـ سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ناپیوسته برحسب هر یک از شیوه‌های «آموزشی ـ پژوهشی» و «پژوهش محور» به شرح زیر انجام می‌شود:
الف ـ دکتری آموزشی ـ پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی ـ پژوهشی براساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:
۱ـ آزمون‌های متمرکز (۵۰ درصد)
۲ـ سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)
۳ـ مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰ درصد)
ب ـ دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور براساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:
۱ـ آزمون‌های متمرکز (۳۰ درصد)
۲ـ سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)
۳ـ مصاحبه علمی و بخش عملی (۳۰ درصد)
۴ـ تهیه طرح واره (۲۰ درصد)
تبصره۱ـ برگزاری آزمون‌های متمرکز زیر نظر هریک از وزارتین و از طریق سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز سنجش آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود. شورا می‌تواند با لحاظ بند (ت) ماده (۱) از ظرفیت دانشگاههای کشور اعم از دولتی و غیردولتی در برگزاری آزمون متمرکز استفاده کند.
تبصره۲ـ هریک از وزارتین موظفند در چهارچوب آمایش آموزش عالی کشور، سالانه نسبت به تعیین سقف ظرفیت مجاز پذیرش دانشجو برای تمامی رشته محلهای مورد تأیید شورای گسترش خود اقدام نمایند.
تبصره ۳ـ طرح‌واره موضوع بند (۴) دکتری پژوهش‌محور باید در جهت رفع یکی از مشکلات ملی باشد و به تصویب دستگاه اجرائی ذی‌ربط رسیده باشد.
تبصره۴ـ شورای سنجش و پذیرش دانشجو می‌تواند هر سه سال یکبار نسبت به اضافه نمودن معیارهای دیگر و تعدیل حداکثر ده درصد (۱۰%) معیارهای موجود اقدام کند. زمان اعمال این تغییرات حداقل یک سال پس از اعلام عمومی آن است.
ماده۶ـ سهمیه‌های مصوب مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی کماکان به قوت خود باقی است.
تبصره ـ افرادی که براساس مصوبات مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی از شرکت در آزمون ورودی دوره‌های تحصیلات تکمیلی معاف شمرده شده‌اند، از شمول این قانون مستثنی هستند.
قانون فوق مشتمل بر شش ماده و هشت تبصره در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ هجدهم اسفندماه یکهزار و سیصد و نود و چهار مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۱۸/۱/۱۳۹۵ به تأیید شورای نگهبان رسید».
بر اساس قانون فوق، سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ناپیوسته بر حسب هر یک از شیوه¬های « آموزشی ـ پژوهشی» و «پژوهش محور» به شرح زیر انجام می¬شود:

الف ـ دکتری آموزشی ـ پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی ـ پژوهشی بر اساس معیارهای زیر صورت می¬گیرد:
۱ـ آزمون متمرکز (۵۰ درصد)
۲ـ سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)
۳ـ مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰ درصد)
ب ـ دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور بر اساس معیارهای زیر صورت می گیرد:
۱ـ آزمون¬ متمرکز (۳۰ درصد)
۲ـ سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)
۳ـ مصاحبه علمی و بخش عملی (۳۰ درصد)
۴ـ تهیه طرح¬واره (۲۰ درصد)
اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و … توسط دانشگاه¬ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.
ب- منابع و سرفصل ها
بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی مواد آزمون متمرکز دکتری (Ph.D) سال ۱۳۹۶ به شرح زیر خواهد بود:
۱) آزمون زبان با ضریب (۱)
۲) آزمون استعداد تحصیلی با ضریب (۱)
۳) آزمون دروس تخصصی

سنجش و پذیرش برای کلیه دوره ¬ها شامل: روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پژوهش محور، پردیس¬های خودگردان، پیام نور، بورس اعزام به خارج، دانشگاه آزاد اسلامی و …. بر اساس قانون فوق صورت گرفته و لذا کلیه متقاضیان ورود به دوره دکتری (Ph.D) لازم است در این آزمون ثبت نام و شرکت نمایند. جدول زمانی ثبت نام و برگزاری آزمون به شرح خواهد بود:

زمان ثبت نام آزمون زمان برگزاری آزمون
۱۶ الی ۲۱ آذرماه ۱۳۹۵ ۶ اسفند ماه ۱۳۹۵

تلگرام دکتری حقوق

https://telegram.me/PHDdoktori
امسال همه منابع تغییر پیدا کرده به طور نمونه منابع تخصصی حقوق خصوصی:
متون فقه. مدنی و تجارت شده است.
برای اطلاع دقیق و منابع همه رشته ها بایستی کانال دکتری حقوق تشریف بیاورید.
فراهم آوری: ابوالقاسم شم آبادی

ج- آنچه برای دکتری نیمه متمرکز همه شاخه های حقوق و از جمله  دکتری  نیمه متمرکز ۹۶ حقوق کیفری لازم است بدانیم

????در مورد دکتری نیمه متمرکز چه اطلاعاتی را باید کسب کنید؟
برگزاری آزمون دکتری بر اساس آیین نامه جدیدی است که در سال ۹۵ تصویب شده است. این آیین نامه که برای سال های ۹۵ و ۹۶ اجرایی می شود در تاریخ ۲ اردیبهشت ۹۴ توسط وزیر ابلاغ شده است. در این آیین نامه چند هدف و سیاست دیده شده است. اولین هدف تفکیک فرآیند سنجش علمی از فرآیند پذیرش دانشجو است. پس از آن اعتباربخشی و استانداردسازی آزمون هاست و دیگر اینکه به گروه های آموزشی اختیار داده شده است که این موضوع نیز در جهت استقلال دانشگاه هاست. هدف دیگر نیز ایجاد امکان شرکت متعدد داوطلب و توجه جدی به سوابق علمی آموزشی داوطلب است.
و هدف این است که آزمون دکتری بر اساس یکسری مواد امتحانی شامل آزمون عمومی و استعداد تحصیلی و آزمون تخصصی شامل دروس پایه و اصلی به تعداد بیش از دو بار برگزار شود. آزمون در سال اول آیین نامه یعنی سال ۹۵ دوبار برگزار خواهد شد.
ضمن اینکه به این آزمون اعتبار می دهیم به طور مثال نتیجه آزمون دو یا سه سال معتبر خواهد بود. در راستای این امر شورایی به ریاست وزیر علوم پیش بینی شده است که این آزمون را اعتباربخشی کند.
???وظیفه سازمان سنجش در آیین نامه جدید دکتری
کاری که سازمان سنجش در اینجا انجام می دهد این است که از داوطلبان ثبت نام، آزمون را برگزار می کند و به داوطلب کارنامه می دهد. فرد بر اساس آزمون و نمره به دانشگاه معرفی می شود. در این میان اطلاعات آماری لازم را برای تصمیم گیری هر دانشگاه شامل میانگین نقاط و درصدهای آن اعلام می شود.
????جزئیات پذیرش
دانشگاه برای پذیرش اعلام عمومی می کنند و داوطلب به دانشگاه مراجعه می کند و دانشگاهها بر اساس شیوه نامه ای که همزمان با آیین نامه سال گذشته ابلاغ شده است، داوطلبان مورد نظر را انتخاب می کنند.
دانشگاه باید سهمیه قانونی از جمله ایثاگران و استعداد درخشان را رعایت کند. پس از اینکه دانشگاه به فرد پذیرش می دهد، فرد ثبت نام موقت را انجام می دهد اما دانشگاه اسامی را برای تایید نهایی به سنجش ارسال می کند و سنجش بر اساس حد نصاب عمومی اعلام شده است و نمره آن فرد و رعایت فرآیندهای قانونی، پذیرش را نهایی می کند. دانشگاه پذیرش را انجام می دهد اما در مهلت زمانی از ثبت نام تا بررسی مدارک، این کار از سوی سنجش انجام می گیرد.
با برگزاری آزمون دوبار در سال، هم آزمون تکرار می شود و هم داوطلبات بدون محدودیت می توانند شرکت کنند.
سه قسمت استعداد تحصیلی، آزمون زبان و دروس تخصصی در حد دروس پایه و اصلی رشته اصلی از جمله بخش هایی است که در آزمون مد نظر قرار دارد. البته رشته امتحانی بدون توجه به گرایش ها و شاخه های آن درنظر گرفته می شود.
بر اساس شیوه نامه اجرایی، حدنصاب آزمون در دانشگاه های مختلف می تواند متفاوت باشد. دانشگاه ها هم بر اساس اطلاعات آماری قاعدتا حد نصاب خود را اعلام می کنند. برای دریافت اخبار آزمون دکتری حقوق در همه شاخه ها با ما باشید:https://telegram.me/PHDdoktori

د- منابع دکتری حقوق جزا و جرمشناسی آزمون دکتری نیمه متمرکز ۹۶

گردآوری: ابوالقاسم شم آبادی

 منابع دکتری جزا و جرمشناسی هم مانند شاخه های دیگر به سبک جدید برگزار خواهد شد. بنابراین دانشگاه های آزاد و پیام نور و خودگردان هم بایستی با دانشگاه دولتی، آزمون واحدی جهت جذب دانشجو برگزار کنند.

تلگرام دکتری حقوق

https://telegram.me/PHDdoktori

منابع دکتری حقوق جزا و جرمشناسی آزمون دکتری نیمه متمرکز 96

البته همانطور که می دانیم تمام فارغ التحصیلان حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی در این شاخه می توانند شرکت کنند.
دروس  دکتری جزا و جرمشناسی شامل دروس عمومی و تخصصی می شود. و منابع ذیل برای آزمون پیشنهاد می شود.

بند اول: دروس عمومی
دروس عمومی شامل استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی یا آلمانی است که در مطلب قبلی کانال دکتری حقوق قرار دادیم.

https://telegram.me/PHDdoktori

بند دوم: دروس تخصصی
دروس تخصصی شامل متون فقه، آیین دادرسی کیفری ، حقوق جزای عمومی و اختصاصی و جرمشناسی است.

متون فقه:
متون فقه جزایی شامل مباحث حدود، قصاص، دیات، قضا و شهادات است که بهترین منبع هم برای آن تحریر الروضه امینی و آیتی ، با ترجمه فقه استدلالی (دکتر مهدی دادمرزی) می باشد. البته در صورتی که فرصت مطالعه نداشتید مطالعه لمعه دمشقیه شهید اول هم مناسب است.

آیین دادرسی کیفری:
بهترین منبع جهت آشنایی با مبانی کتاب جلد اول و دوم آیین دادرسی کیفری دکتر محمد آشوری است؛ البته بایستی مطالب آن مطابق قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۹۲ باشد.(به نظر هنوز به روزآوری نشده است) + (شماره انتشارات: شصت و شش، نود و شش، پنجاه و دو، هفتادو دو)کتاب نکته ها در قانون آیین دادرسی کیفری جدید نوشته دکتر علی خالقی و کتاب آیین دادرسی (که می توان گفت به صورت نکته ای بوده) از دکتر مهابادی پیشنهاد می شود. البته مطالعه قانون آیین دادرسی در کنار کتاب بسیار ضروری است. ۰۲۱-۶۶۹۶۵۲۷۲

حقوق جزای عمومی
بهترین منبع برای کلیات(بایسته های جزای عمومی و زمینه جزای عمومی به ترتیب برای استاد دکتر گلدوزیان و استاد دکتر نوربها) می باشد. البته فقط مبانی چرا که با تغییر قانون مجازات ما شاهد تغییری در آن نیستیم. اضافه بر آن کتاب چند جلدی دکتر محمد علی اردبیلی هم پیشنهاد می شود.
قوانین لازم هم قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲+ قانون جرایم رایانه ای+ قانون تشدید مجازات مرتکبین…. از اهم قوانین مرتبط می باشد.
حقوق جزای اختصاصی:
به نظر بهترین کتاب جزای اختصای دوره ی ۳ جلدی جزای اختصاصی میر محمد صادقی است.

جرمشناسی
برای جرمشناسی هم منابع متعددی می توان معرفی کرد اما بهتر است نظریه های جرمشناسی از اساتید معظم آقای استاد دکتر نجفی ابرندآبادی و دکتر صفاری مطالعه شود(کتاب و جزواتی که از این اساتید موجود است). البته کتابی هم با عنوان نظریه های جرمشناسی از آقای روح الله میرصدیق وجود دارد که مناسب به نظر می رسد. اضافه بر آن خواندن کتابهای جرمشناسی مرحوم دکتر کی نیا باعث یادگیری بیشتر خواهد شد.

اگر فرصت ندارید از کتاب انتشارات عدلیه استفاده کنید. هر کتاب حاوی درسنامه+ نکات مهم- خلاصه مقالات و کب+ محشای قانون+ تست و خودسنجی(شرح دقیقش در قسمت الف یا همان بسته دکتری آمده است)

ارتباط مستقیم با انتشارات عدلیه:

۶۶۹۶۵۲۷۲

از ۱۰ صبح الی ۷ شب

۰۹۳۶۴۴۶۳۱۴۶

ایمیل انتشارات:

 info(@)adlpub.com

 آدرس برای مراجعه حضوری:

 تهران- انقلاب- خیابان فخر رازی- خ نظری- پ ۶۱- طبقه دوم- واحد b23

ضمنا بسته های دکتری قابلیت ارسال  پستی به همه جای ایران  را دارند.

دکتری حقوق جزا- بسته دکتری حقوق جزا و جرمشناسیجزا و جرمشناسیدکتری نیمه متمرکز جزا- منابع دکتری جزا ۹۶-منابع دکتری جزای دانشگاه دولتیمنابع دکتری جزا+دانشگاه روزانه منابع دکتری جزا+ دانشگاه آزاد اسلامی-منابع دکتری دانشگاه پیام نور+ جزا منابع دکتری جزا+پردیس خودگردانبسته دکتری حقوق کیفری ۹۶-حقوق کیفری دکتری ۹۶-منابع دکتری ۹۶منابع دکتری حقوق کیفریX lkhfu n;jvdX kdli ljlv;c n;jvdX fsji n;jvdX n;jvhX n;jvd [chX دانلود رایگان جزوه جرمشناسی دکتریجرمشناسی آزمون نیمه متمرکزX دانلود رایگان جزوات نجفی تواناX دانلود رایگان جزوات جزای عمومی ۹۲ دکتر اردبیلی فری دکتر آشوری- جزوه کیفری دکتر علی خالقی جزوه دکتری محمدعلی اردبیلیX جزوه دکتری جزای عمومی ۱-جزوه دکتری مهدوی ثابت- دانلود رایگان اصلاحات قانون آیین دادرسی کیفری ۹۴- دانلود رایگان جزوات دکتری علی صفاری- دانلود رایگان جزوات دکتری محمد آشوری- دانلود رایگان جزوات حقوق جزا+ اساتید دانشگاه تهران-  جزوه آیین دادرسی کیفری مطابق اصلاحات جدید آیین دادرسی کیفری- جزوه جزای عمومی دکتر ایرج گلدوزیان مصوب ۹۲- دانلود جزوه دکتری حسین میر محمد صادقی- دانلود جزوه دکتری مرتضی ناجی- دانلود جزوه دکتر هوشنگ شامبیاتی- دانلود جزوه دکتری رضا نوربها- دانلود جزوه دکتری مکاتب جرمشناسی- دانلود جزوه دکتری برای امتحان جامع جزا- بسته امتحان جامع جزا و جرمشناسی- بسته دکتری جرمشناسی- بسته دکتر حقوق کیفری دانشگاه آزاد- بسته دانشگاه تهران دکتری- بسته شهید بهشتی دکتری- تقریرات نجفی ابرندآبادی- تقریرات دکتری نجفی ابرندآبادی- تقریرات کارشناسی ارشد نجفی ابرندآبادی- دانلود رایگان کتاب جرمشناسی برای آزمون دکتری- دانلود رایگان جزوات دکتری جزا و جرم شناسی- دانلود رایگان جزوات دکتری مهدوی ثابت- دانلود رایگان جزوه دکتری متون فقه- جزوه دکتری قسمت حدود متون فقه- متون فقه دکتری جزا- متون فقه دکتری حقوق کیفری- متون فقه دکتری حقوق جزا و جرم شناسی – بسته دکتری دکتر حمید مسجد سرایی متون فقه- دانلود جزوه متون فقه دکتری- دانلود رایگان همه جزوات دکتری حقوق جزاوجرمشناسی- دانلود بسته های دکتری موسسات- قیمت بسته دکتری جزا- آزمون دکتری نیمه متمرکز ۹۶- تغییرات قانون برگزاری آزمون دکتری نیمه متمرکز- آزمون دکتری نیمه متمرکز حقوق کیفری- آزمون جامع دکتری حقوق کیفری- نیمه متمرکز ۹۶- درباره دکتری نیمه متمرکز ۹۶- دکتری نیمه متمرکز چیست؟ دکتری متمرکز ۹۶ چیست؟ نحوه برگزاری آزمون دکتری ۹۶- آیا آزمون دکتری تستی است یا تشریحی- شماره دکتر محمد آشوری- شماره تلفن دکتر محمد آشوری- شماره تلفن دکتر علی خالقی- شماره تلفن دکتر نجفی ابرندآبادی- شماره تلفن دکتر علی آزمایش- شماره موبایل دکتر ایرج گلدوزیان- شماره موبایل دکتر آشوری- شماره موبایل دکتر نجفی توانا- بسته مصاحبه دکتری جزا و جرمشناسی ۹۶- بسته دکتری مصاحبه دکتری حقوق جزا ۹۶- بسته دکتری حقوق کیفری برای آزمون جامع- بسته کیفری برای دکتری جزا- دکتری جزا- جدیدترین منابع دکتری حقوق- جدیدترین منابع حقوق جزا- دانلود منابع جزا و جرم شناسی- آزمون نیمه متمرکز- Hcl,k kdli ljlv;c- kdli ljlv;c- nhkg,n [c,i lj,k tri- nhkg,n fsji n;jvd- دانلود ترجمه شرایع الاسلام- دانلود ترجمه فارسی شرایع- دانلود متن ترجمه شده به فارسی شرایع الاسلام- دانلود متن عربی جامع الاشتات- دانلود ترجمه نموداری تحریر الروضه- دانلود جزوه دکتری قصاص- دانلود جزوه دکتری دیات- دانلود جزوه دکتری قضا و شهادت- دانلود جزوه نموداری دیات- دانلود نموداری کتاب آیین دادرسی کیفری- دانلود نموداری کتاب دکتری جزای عمومی

بسته جزای عمومی و اختصاصی دکتری- منابع دکتری جزای اختصاصی- منابع دکتری حقوق کیفری و جرمشناسی- منابع دکتری فقه جزایی- منابع دکتری فقه جزایی- بسته دگتری متون فقه- دانلود رایگان جزوه دکتر حسین میرمحمد صادقی- دانلود رایگان جزوه متون فقه قسمت دیات- دانلود دیات جزوه دکتری- دانلود سوالات دکتری جرمشناسی دانشگاه آزاد- دانلود سوالات جرمشناسی- دانلود سوالات جزای عمومی دکتری- دانلود سوالات جزای اختصاصی دانشگاه روزانه- دانلود سوالات جزای عمومی و اختصاصای دکتری- دانلود رایگان سوالات دکتری جزای عمومی و جرمشناسی ۹۶- دانلود سوالات دکتری دانشگاه آزاد ۹۶- دانلود رایگان جزوه- دانلود سوالات دکتری دانشگاه آزاد اسلامی- دانلود سوالات مصاحبه دانشگاه آزاد اسلامی- دانلود حقوق جزای تطبیقی دکتری- دانلود جزای بین المللی دکتری- دانلود جزوات بسته جامع دکتری- دانلود منابع امتحان جامع جزا و جرمشناسی- دانلود بسته حقوق کیفری دانشگاه آزاد- جدیدترین پک دکتری جزا- دانلود سوالات اساتید دانشگاه آزاد دوره دکتری- دانلود سوالات دکتری میر محمد صادقی- دانلود سوالات دکتری محمد علی اردبیلی- دانلود سوالات دکتری ایرج گلدوزیان- دانلود رایگان جزوه قانون مجازات اسلامی ۹۲- دانلود خلاصه آیین دادرسی کیفری دکتری- دانلود پاسخنامه و سوالات دکتری جزا و جرمشناسی- دانلود سوالات جرمشناسی دکتری با پاسخ تشریحی- دانلود رایگان جزوه های دکتری جزا- دانلود رایگان کتاب آیین دادرسی کیفری علی خالقی- دانلود رایگان کتاب آیین دادرسی کیفری محمد آشوری- دانلود رایگان قانون آیین دادرسی کیفری در نظم- دانلود رایگان کتاب های جزای عمومی اردبیلی- دانلود رایگان کتاب محشای قانون مجازات دکتر ایرج گلدوزیان- دانلود جزوه دکتری نجفی توانا- دانلود جزوه دکتری امیر حسین نیازپور- دانلود جزوه های آیین دادرسی کیفری مطابق با اصلاحات ۹۴-

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب جامع و کاربردی حقوق اساسی(مخصوص آزمون دکتری ۱۳۹۹)

این کتاب مخصوص آزمون دکتری 99 بوده که در تالیف آن از جزوات و کتب اساتید طراح مانند کتب حقوق اساسی و جزوات دکتری دکتر هاشمی- جزوه حقوق اساسی و کتاب بایسته های حقوق اساسی دکتر قاضی- کتاب مبانی حقوق اساسی و حقوق اساسی تطبیقی دکتر بیژن عباسی- کتاب حقوق اساسی دکتر محمدرضا ویژه- کتاب کلیات حقوق اساسی دکتر خیرالله پروین استفاده شده است. ضمنا جهت به روز بودن کتاب، اکثر مقالات مهم اساتید حقوق عمومی ، نظرات تفسیری شورای نگهبان و جزوه های درسی این اساتید مورد بررسی قرار گرفته است. در نهایت اینکه بهترین راه حل جهت آشنایی با این کتاب مطالعه مقدمه کتاب و یا مشاهده نمونه صفحاتی از این کتاب است که باعث می شود قضاوتی دقیق تر در مورد محتوای این کتاب برای آزمون دکتری حقوق عمومی 99 داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *