بسته دکتری نفت و گاز آزمون دکتری نیمه متمرکز 1399

با سلام- حتما در جریان هستید که منابع دکتری شاخه نفت و گاز تابستان امسال یعنی مرداد ماه سال 1398 با کمی تغییر مواجه بوده است؛ که اتفاقا این تغییر درست به نظر می رسد.

داوطلبان دکتری حقوق نفت و گاز عمومی کمترین تعداد شرکت کنندگان در دکتری هستند که در سال 1396 حدود 900 نفر بودند در سال 1397 حدود 600 نفر و در سال 1398 حدود 400 نفر بوده است.

اما شاید این موضوع گول زننده باشد چرا که نهایت تعدادی که در کل دانشگاه های موجود در ایران، دانشجوی دکتری می گیرند نهایتا 20 نفر بوده است که امسال(98) این تعداد بیشتر که نشده کمتر نیز شده است. که دقیق که حساب کنید از هر 20 داوطلب فقطی یکی قبول نهایی می شود و عموما داوطلبان زیر رتبه 30 فقط امکان وارد شدن را دارند هر چند که تا رتبه 100 همیشه دعوت به مصاحبه می شوند.

ضمنا عموما داوطلبانی پذیرفته می شوند که به زبان عمومی یا فرانسه مسلط هستند. سابقه تدریس دارند. حوزه کاری آنها نفت و گاز هست. مقاله علمی و پژوهشی دارند- کتاب چاپ شده دارند و در همایش بین المللی شرکت کرده اند و مدرک آن را نیز دریافت کرده اند و در نهایت مدرک زبان معتبر مانند ام اس آر تی- تافل- تولیمو دارند.

به غیر از موارد فوق باور فرمایید قبولی بسیار سخت است و بایستی سالها پشت کنکور دکتری نفت و گاز بمانید که نهایتا دعوت به مصاحبه شوید و بعد تاز سختی های کار شروع می شود و اساتید مصاحبه کننده عموما آشنا محوری را در پیش می گیرند البته نه اینکه در همه موارد اینگونه است اما به هر حال در جریان هستید که نمونه هایی وجود دارد و البته این موضوع در سایر کشورها نیز ظاهر وجود دارد به هر حال داوطلب با استاد آشنا باشد یا مقاله و یا کتابی کار کرده باشد بی تاثیر نیست!

همانطور که می دانید دانشگاه هایی که در کشور دکتری نفت و گاز دارند عبارتند از:

شهید بهشتی- دانشگاه تهران- دانشگاه پردیس قم. دانشگاه تربیت مدرس

اخیر بدون آزمون در سال 98 دانشگاه پردیس خودگردان کیش تهران نیز 5 نفر را از طریق مصاحبه و سوابق پژوهشی پذیرفته و این شاخه را در پردیس کیش دانشگاه تهران راه اندازی کرده است. و مطلب دیگر اینکه دانشگاه نفت و دانشگاه بوعلی همدان ظاهر این شاخه را فعلا ارائه نمی دهند.

اول یادداشت فوق گفته شد که منابع آزمون دکتری حقوق نفت و گاز برای آزمون نیمه متمرکز سال 1399 با تغییرات مواجه بوده است. البته در دروس عمومی که زبان و استعداد تحصیلی است تغییری صورت نگرفته است اما در دروس تخصصی با این تغییر جزئی مواجه هستیم. بنابراین طبق تغییرات جدید در منابع دکتری نفت و گاز دروس تخصصی دکتری نفت و گاز عبارت است از:

اول: حقوق تعهدات ( شامل تعهدات در حقوق مدنی و معاملات دولتی )

دوم: حقوق نفت و گاز ( شامل مباحث حقوق عمومی و بین الملل نفت و گاز و قراردادهای نفت و گاز )

سوم: حقوق تجارت بین الملل

اگر یادمان باشد قرار است بسته دکتری نفت و گاز را برای شما معرفی کنیم. مسلما در جریان هستید که در کشور کمتر جایی است که بسته کامل و تخصصی در دکتری نفت و گاز داشته باشد و نهایتا برخی موسسات نهایتا یک یا دو کتابی دارند. انتشارات عدلیه در این بین به دلیل فعالیت تخصصی در دکتری چند سالی است که در دکتری نفت و گاز مشغول فعالیت است. کتابهایی که تا کنون توسط دپارتمان تخصصی دکتری نفت و گاز عدلیه چاپ شده عبارت است از:

مجموعه قوانین دکتری نفت و گاز: شاید بتوان گفت که حدود 40 درصد سوالات دکتری نفت و گاز از قوانین نفت و گاز می آید داوطلبی که این قوانین را مسلط باشد به راحتی رتبه خود را به زیر 100 رسانده است. ما با بررسی سوالات دکتری سالهای 90 الی 98 کتاب مجموعه قوانین دکتری نفت و گاز را منتشر کرده ایم که نمونه صفحاتی از آن به شرح ذیل است:

کتاب دیگری که توسط انتشارات عدلیه منتشر شده است کتاب حقوق تعهدات می باشد که در سالهای بین 96 الی 98 حدود 90 درصد سوالات را با خود داشته است. می توانید به سطح تخصصی این کتاب اعتماد نمایید. البته برای تخصص در تعهدات دو پیشنهاد داریم یکی کتاب حقوق تعهدات مخصوص دکتری نفت و گاز و دیگری کتاب حقوق مدنی پیشرفته که مدنی 3 و 6 آن بسیار کامل است و جامع و کاربردی بودن آن را در هیچ جایی نخواهید دید. این کتاب نیز مخصوصا برای دکتری چاپ شده است. نمونه هر دو کتاب را ملاحظه فرمایید:

کتاب حقوق مدنی پیشرفته(مخصوص دکتری)مشاهده نمونه فایل کتاب

به غیر از این دو کتاب سوالات دکتری نفت و گاز را از سال 1391 الی 1398 گردآوری کرده ایم که یک بخش سوالات تالیفی نیز به آخر کتاب اضافه کرده ایم. مجموعا می تواند پیشنهاد خوبی برای داوطلبان جهت خودسنجی و آشنایی با سوالات دکتری قرار گیرد:

یک جزوه تخصصی نیز برای حقوق نفت و گاز و قراردادهای نفت و گاز داریم که فعلا به صورت جزوه ای ارائه می شود و نباید انتظار کتاب داشته باشید؛ چنانچه این جزوه را نیز خواستید می توانید از انتشارات عدلیه تهیه نمایید.

ضمنا کتاب زبان عمومی و استعداد تحصیلی را برای دکتری ارائه داده ایم که می توانید این دو کتاب را نیز از انتشارات عدلیه تهیه فرمایید.

نکته آخر: داوطلبان دکتری نفت و گاز که از شاخه کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل می خواهند در دکتری نفت و گاز شرکت کنند پیشنهاد می شود اگر وقت کمتری دارند در دکتری حقوق بین الملل شرکت کنند چرا که:

هم ایرادی در روز مصاحبه گرفته نمی شود.

از هر دو نفر یک نفر پذیرفته نهایی می شوند(نه از 20 نفر یک نفر در نفت و گاز)

دروس تخصصی آن فقط دوتا است: حقوق بین الملل عمومی و سازمانهای بین المللی

چنانچه خواستید در آزمون دکتری نفت و گاز برای امسال یا سال 1400 شرکت کنید می توانید از خدمات انتشارات عدلیه و گروه مشاوره تخصصی آن بهره مند شوید:

02166921002 و 02166581748

اما جزواتی که برای شما به صورت رایگان ارائه می شود: اولی استعداد تحصیلی دکتری است و دومی زبان عمومی دکتری

نکته آخر: با مطالعه این یادداشت حتما دریافته اید که با مجموعه ای کاملا تخصصی و به روز مواجه هستید. پس حقیقتا با خرید کتب از جاهایی که فقط در حال درآمدزایی هستند لطفا پیشرفت و پولتان را از بین نبرید. ضمنا نویسنده این نوشته ابوالقاسم شم آبادی(با تخصص دکتری حقوق عمومی) می باشد و در صورت تماس با انتشارات در ساعات بین 4 الی 6 بعدظهر روزهای کاری می توانید از مشاوره های رایگان ایشان بهره مند شوید.

داوطلبانی که دنبال منابع مفصل دکتری نفت و گاز برای آزمون دکترای 1399 و 1400 هستند روی عبارت ذیل کلیک کنند:

منابع آزمون دکترای نفت و گاز 1399 و 1400

No votes yet.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

حقوق کار دکتری

منابع آزمون دکتری حقوق عمومی 1399+ برنامه ریزی برای مدت باقیمانده

با سلام- چند مدتی است که به داوطلبان آزمون دکتری حقوق عمومی قول داده ام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *