ایرادات شورای نگهبان به لوایح بودجه در سال‌های اخیر بررسی شد

رییس و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با دبیر شورای نگهبان دیدار کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار که با حضور علیزاده و ره‌پیک از اعضای حقوقدان شورای نگهبان و کدخدایی و صادقی‌مقدم از مشاوران دبیر شورای نگهبان برگزار شد، حاضران به بررسی مسائل مربوط به لوایح بودجه و تصویب آن پرداختند.

در این جلسه در مورد ایرادات اساسی شورای نگهبان به لوایح بودجه کشور در چند سال اخیر مانند ورود بندهایی با ماهیت غیر بودجه‌ای در بودجه و اصلاح قوانین دائمی تذکرات ارائه شد.

همچنین در مورد طرح‌های مجلس شورای اسلامی و رعایت اصل ۷۵ قانون اساسی و تامین بار مالی طرح‌ها و توجه به سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری تاکید شد.

شرکت‌کنندگان در جلسه بر افزایش تعاملات به‌منظور تنظیم مناسب لایحه بودجه و پیشگیری از اشکالات شورای نگهبان بر بودجه‌های سنواتی تاکید و توافق کردند.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

محمد جواد گواهی: اوراق صکوک

دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی رباط کریم مقدمه                                                        نیاز، در طول زندگی بشر موجب تحرک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *