انتقاد داوطلبان از فراخوان بورس دکتری

براساس اعلام داوطلبان شرکت کننده، دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم ۲ هزار نیاز بارگذاری شده را برای بورس و راتبه تحصیلی حذف کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در واپسین روزهای پایانی ثبت نام در فراخوان بورس و راتبه تحصیلی دانشگاههای کشور، برخی از داوطلبان از مشکلات فنی سامانه ثبت نام و کاهش بسیار چشمگیر نیازهای دانشگاههای کشور در بارگذاریها خبر می دادند.

به گفته یکی از این داوطلبان، علیرغم اینکه معاونت مرکز جذب وزارت علوم از بارگذاری بیش از ۲ هزار نیاز توسط دانشگاهها خبر داده است اما هم اکنون تعداد این نیازها به ۲۰۰ کاهش یافته که برای داوطلبان و پذیرفته شدن در بورس دانشگاهها به منزله صفر شدن ظرفیت پذیرش است.

در این میان مشکلات فنی سامانه ثبت نام در فراخوان بورس یکی دیگر از مشکلات پیش روی داوطلبان است که این روزها با آن مواجه هستند، این در حالیست که مهلت ثبت نام چهارشنبه هفته جاری به پایان می رسد.

در همین باره، امین حکیم – معاون مرکز جذب وزارت علوم با ارائه پاره ای توضیحات به خبرنگار مهر درباره مشکلات فنی سامانه ثبت نام، گفت: سامانه ثبت نام به علت بروز رسانی پرداختهای الکترونیک با کمی اختلال مواجه بود اما هم اکنون فعال است و هیچ مشکلی ندارد.

وی با بیان اینکه ثبت نامهای موفق در حال انجام است، تاکید کرد: در روزهای پایانی ثبت نام، تعداد مراجعه کنندگان به سامانه فراخوان افزایش می یابد.

به گفته معاون مرکز جذب، مهلت ثبت نام هم برای رفاه حال بیشتر داوطلبان به احتمال زیاد تمدید می شود.

حکیم درباره کاهش چشمگیر نیازهای بارگذاری شده دانشگاهها در رشته های دارای بورس و راتبه تحصیلی، اظهار داشت: دانشگاهها در طول مهلت بارگذاری، بیش از ۲ هزار نیاز خود را اعلام کردند و در سامانه به ثبت رسید، اما آنچه که توسط مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم مورد تایید قرار گرفته ۲۰۱ نیاز است.

وی در این باره، خاطرنشان کرد: سیاستهای توسعه ای کشور در این زمینه به سمت جذب دانش آموختگان دکتری و بهره مندی بیشتر مناطق کمتر برخوردار از نیروهای جذب شده، معطوف خواهد شد.

به گزارش مهر، وزارت علوم دولت یازدهم از روزهای آغاز سرپرستی جعفر توفیقی سیاستهای سخت گیرانه ای در قبال داوطلبان دکتری و بورسیه در پیش گرفته است. این در حالیست که در دولت گذشته تعداد بیشماری از افراد بدون داشتن شرایط حداقلی با بهره مندی از تسهیلات بورس، جذب دانشگاههای دولتی شدند.

No votes yet.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

نقد حقوقی فیلم عدالت برای همه

اگه وجدان نداشته باشی هیچی نداری                         ال پاچینو در نقش یک وکیل شرافتمند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *