«امنیت پایدار از منظر اسلام» در یک نشست علمی بررسی شد

رییس پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی مهم‌ترین مساله جهان اسلام را امنیت برشمرد و گفت: باید به مساله امنیت با نگاهی ویژه توجه شود و در پژوهش‌های علوم انسانی نیز امنیت مورد ارزیابی علمی‌تری قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، حجت الاسلام نجف لک‌زایی در نشست علمی امنیت پایدار از منظر اسلام افزود: جایگاه امنیت در علوم انسانی در سال‌های گذشته قابل توجه بود که این جایگاه مهم بسیار کمرنگ شده است.

وی تصریح کرد: جهان امروز در مساله امنیت در موقعیت حساسی قرار گرفته و افرادی به نام مسلمان به کشتار دیگر مسلمانان می‌پردازند در حالی که دین مبین اسلام امنیت را مساله‌ای مهم و ضروری می‌داند.

قاسمی از اساتید حوزه و دانشگاه، نیز در این نشست، امنیت را حقوق اساسی بشر خواند و گفت: برای به دست آوردن امنیت باید برخی از آزادی‌ها را کنار گذاشت. دولت‌ها در جهت تامین امنیت نقش مهمی دارند و هیچ دولتی نمی‌واند چنین حقی را برای جامعه خود قائل نباشد، از این رو اسلام تاکیدات فراوانی در این عرصه دارد تا امنیت در جامعه تحق یابد.

همچنین عبدالمجید مبلغی به عنوان دبیر علمی نشست پیرامون ضرورت بررسی و ارزیابی علمی این موضوع سخنرانی کرد و گفت: یکی از دغدغه‌های مهم در حکومت اسلامی ایجاد بسترهای مهم در جهت دستیابی به امنیت پایدار است که در قرآن کریم و احادیث مورد تاکید واقع شده است.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

ابطال مصوبه حدنصاب نمره مصاحبه دکتری دانشگاه تهران از سوی دیوان عدالت اداری

با شکایت یکی از داوطلبان آزمون دکتری، دستورالعمل کسب حداقل ۵۰ نمره از مصاحبه دانشگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *