المپیاد حقوق- درباره المپیاد حقوق- زمان ثبت نام در المپیاد حقوق- نحوه ثبت نام در المپیاد حقوق- شرایط لازم برای شرکت در المپیاد حقوق- نحوه برگزاری المپیاد حقوق- سازمان سنجش برگزار کننده المپیاد حقوق- سوالات المپیاد حقوق- المپیاد حقوق 1399- المپیاد حقوق 1400- آزمون المپیاد حقوق

المپیاد حقوق(شرایط شرکت در المپیاد حقوق)

گردآورنده مطلب: ابوالقاسم شم آبادی

با سلام- در گروه مباحثه داوطلبان کارشناسی ارشد حقوق مطلبی منتشر کردم که متوجه عدم اطلاع دانشجویان و داوطلبان از المپیاد حقوق شدند. البته این موضوع مسلما تقصیر داوطلبان نیست بلکه اطلاعات کمتری از المپیاد حقوق در کشور وجود دارد و تنها چند جا اقدام به توضیح آن نموده اند.

قبل از اینکه مطالعه را ادامه دهید دو نکته را می گویم و بعد می توانید ادامه مطلب را بخوانید. اول اینکه اگر اولین بار است که این مطلب را می خوانید اگر متمایل باشید می توانید وارد گروه مباحثه داوطلبان کارشناسی ارشد حقوق و یا کانال ارشد حقوق شوید؛

لینک گروه:
https://t.me/joinchat/BddKIxXcYsLnn9lj8hg1Yg

اگر نتوانستید وارد شوید بهتر است آیدی را در تلگرام کپی کنید و بعد وارد شوید چون ممکن است لینک فوق نسخ شود:

arshadihalaw@

اما نکته دوم که مهمتر است؛ بعد از اینکه منابع را مطالعه کردید لازم است منابع را بخوانید. می توانید برای این کار از بسته انتشارات عدلیه برای این آزمون بهره مند شوید:

جهت تهیه کتاب های آزمونی به انتشارات تماس بگیرید:
۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲
۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

می توانید به سایت فروشگاه انتشارات نیز بروید و کتب مورد نیاز را تهیه کنید. برای این کار لازم است روی آدرس ذیل کلیک کنید:

https://est.academy/product-category/university-books/masters-book/

ابتدا لازم است بدانید که المپیاد حقوق از چه طریقی برگزار می شود؟

شرکت در المپیاد دانشجویی حقوق می تواند از دو طریق انجام پذیرد روش متمرکز و روش غیر متمرکز.که البته دانشجویان نمی توانند به صورت همزمان در هر دو روش شرکت کنند.
دانشجویانی که حداقل ۷۰ واحد درسی را پاس کرده اند و یا در سال های سوم و چهارم مقطع کارشناسی قرار دارند می توانند در المپیاد دانشجویی حقوق شرکت نمایند.

روش غیر متمرکز به این صورت است که متقاضیان از طریق دانشگاه خود در المپیاد شرکت می کنند.
برای این کار باید به معاونت آموزش یا دانشجویی دانشگاهتان مراجعه نمایند و فیش شرکت در المپیاد را پرداخت کنند.
نفرات برتر دانشگاه شما به صورت یک تیم ۵ نفره به منطقه علمی شان اعزام می شوند.
منطقه علمی یکی از دسته بندی های ۸ گانه ای است که وزارت علوم برای کاهش هزینه های جابجایی و تسریع مشخص شدن نفرات برتر تعیین کرده است.
همچنین این فرصت را به وجود می آورد که همه دانشجویان از سراسر کشور در المپیاد دانشجویی حقوق شرکت نمایند.
افراد منتخب همه دانشگاه های قطب منطقه ای در مرکز قطب به رقابت می پردازند.
۵ نفر به عنوان نفرات برتر المپیاد دانشجویی حقوق در مرحله نیمه نهایی به مرحله نهایی معرفی خواهند شد.
در روش غیر متمرکز آزمون ها به صورت تشریحی می باشد.

در روش متمرکز نیز دانشجویان باید با اعلام زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اقدام به تهیه کد ثبت نام نموده و از طریق سایت سنجش با لحاظ شرکت در المپیاد آمادگی خود را اعلام نمایند.
همگام با سایر داوطلبان آزمون کنکور دهند و نفرات اول تا پانزدهم کنکور حقوق به مرحله نهایی راه خواهند یافت.

در مرحله نهایی که هر ساله در تهران برگزار می شود منتخبان دو روش متمرکز و غیر متمرکز به رقابت با یکدیگر می پردازند.
نفرات برتر آزمون از جوایز و تسهیلات ویژه ای بهره مند خواهند شد.

منابع لازم برای مطالعه المپیاد حقوق:

خیلی از داوطلبان المپیاد حقوق می خواهند بدانند که برای این آزمون چه منابعی را باید بخوانند. در اینجا سرفصلهای المپیاد جهت آزمون ذکر می شود:

حقوق مدنی

حقوق جزای عمومی

حقوق بین الملل عمومی

آیین دادرسی کیفری

حقوق اساسی

اصول و متون فقه

درباره برگزاری‌ المپیاد علمی‌- دانشجویی‌ کشور توسط سازمان سنجش و آموزش کشور:

همانطور که گفته شد المپیاد متمرکز توسط سازمان سنجش برگزار می شود. اطلاعات المپیاد معمولا در دفترچه آزمون کارشناسی ارشد در آذر ماه هر سال ارائه می شود و باید همزمان با کارشناسی ارشد در المپیاد حقوق شرکت کنید. البته اکنون که سال 98 و دی ماه است قرار است که یک بار دیگر در بهمن ماه ثبت نام مجدد از داوطلبان کارشناسی ارشد که از ثبت نام آزمون ارشد جا مانده اند انجام شود. بنابراین در این زمان چنانچه شرایط المپیاد را داشتید می توانید در آن ثبت نام کنید.

در اطلاعیه امسال سازمان سنجش در آذرماه آمده است:

اطلاعات تکمیلی برای ثبت نام در المپیاد سال بعد در زمان برگزاری انتخابات است. داوطلبان علاقه‌مند می‌توانند همزمان ‌با برگزاری‌ امتحانات‌ آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399، در اولین ‌مرحله دوره بیست و پنجمین آزمون المپیاد علمی- دانشجویی‌ کشور بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون شرکت نمایند. 

آخرین اطلاعیه ای که در این خصوص توسط سازمان سنجش منتشر شد 30 آدر امسال بود یعنی نزدیک به چند هفته پیش:

 پیرو اطلاعیه مورخ 98/09/16 بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان ثبت‌نام کننده در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 در تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و پنجمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌رساند که به منظور فراهم نمودن تسهیلات برای آن دسته از داوطلبانی که در زمان مقرر (از تاریخ 98/09/16 لغایت 98/09/28) در آزمون مزبور ثبت‌نام نموده‌اند می‌رساند، اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبان از روز دوشنبه مورخ 98/11/14 لغایت روز چهارشنبه مورخ 98/11/16 بر روی پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org  قرار خواهد گرفت. لذا کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و همچنین اطلاعیه مورخ 98/09/26 درخصوص اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام، نسبت به مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام و در صورت تمایل نسبت به ویرایش اطلاعات اقدام نمایند.

ضمناً به منظور مساعدت و همراهی با داوطلبانی که در مهلت مقرر موفق به ثبت‌نام در آزمون نگردیده‌اند، ترتیبی اتخاذ گردیده که در بازه زمانی فوق (98/11/14 لغایت 98/11/16) این دسته از متقاضیان نیز بتوانند نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

No votes yet.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

فراوانی سوالات حقوق جزای عمومی در آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال 1398

به کوشش/ ابوالقاسم شم آبادی با سلام در آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال 1398 تعداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *