اعلام زمان نتایج نهایی نقل و انتقال دانشجویان

دکتر ریاضی در خصوص نتایج مهمانی و نقل و انتقالات دانشجویی اظهار داشت: حدود 26 هزار نفر از دانشجویان در سایت نقل انتقال و مهمانی دانشجویی ثبت نام کرده‌اند که اکنون دانشگاه‌های مبدا و مقصد درحال بررسی تقاضاها هستند.
وی افزود: در مواردی که در چارچوب اختیارات دانشگاه است و با سیاست های آن سازگار است، دانشگاه مقصد موافقت خود را اعلام کرده و مهمانی به نتیجه می‌رسد، و در مواردی که دانشگاه مهمان و مقصد به نحوی نظر مخالف داده باشند این مساله توسط کمیسیون مربوط در سازمان بررسی می‌شود.
معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: معمولاً دانشگاه‌ها با توجه به ظرفیتی که در آیین‌نامه پیش‌بینی شده است باید تعدادی را به عنوان مهمان بپذیرند و در این زمینه معمولاً مشکل خاصی نداریم و مواردی که در زمینه نقل و انتقالات مشکل ایجاد می‌کند مربوط به متقاضی شدن دانشجویان دانشگاه‌های گروه‌های دو و سه برای مهمان شدن در دانشگاه‌های گروه یک است.
وی گفت: دانشگاه‌های گروه یک نیز در این زمینه عمدتاً سخت‌گیری می‌کنند که البته کار درستی است و دانشجویی که منتقل و مهمان می‌شود، چون وارد فضایی شده که از استاندارد آموزشی بالاتری در مقایسه با مجموعه خود برخوردار است بعضاً با افت تحصیلی در رشته های خاص، کاهش شدید نمره و حتی گاهی مساله مشروطی مواجه می‌شود که این امر، زنجیره مشکلات جدیدی را برای دانشجو، دانشگاه و سیستم ایجاد می‌کند.
معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان، در خصوص زمان اعلام نتایج نهایی مهمانی و نقل و انتقال دانشجویی گفت: این مساله تا پایان مرداد به نتیجه می‌رسد.
دکتر ریاضی در خاتمه، درخصوص اینکه بیشترین دلایلی که برای نقل و انتقالات و مهمانی دانشجویی مطرح می‌شود چیست، گفت: اگر دسته‌بندی کنیم، بیماری دانشجو است که نیاز به مراقبت پزشکی در مراکز استان ها دارد و مشکلات مربوط به والدین یا بیماری آنها بیشترین دلایل درخواست‌ها برای انتقال و مهمانی است.

No votes yet.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب مجموعه سوالات دکترای نیمه متمرکز حقوق جزا و جرمشناسی سال 1390-1391-1392-1393-1394-1395-1398-1399-1400

با سلام خدمت داوطلبان عزیز دکتری حقوق جزا و جرمشناسی. یکی از دلایل چاپ این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *