اعلام زمان نتایج نهایی نقل و انتقال دانشجویان

دکتر ریاضی در خصوص نتایج مهمانی و نقل و انتقالات دانشجویی اظهار داشت: حدود 26 هزار نفر از دانشجویان در سایت نقل انتقال و مهمانی دانشجویی ثبت نام کرده‌اند که اکنون دانشگاه‌های مبدا و مقصد درحال بررسی تقاضاها هستند.
وی افزود: در مواردی که در چارچوب اختیارات دانشگاه است و با سیاست های آن سازگار است، دانشگاه مقصد موافقت خود را اعلام کرده و مهمانی به نتیجه می‌رسد، و در مواردی که دانشگاه مهمان و مقصد به نحوی نظر مخالف داده باشند این مساله توسط کمیسیون مربوط در سازمان بررسی می‌شود.
معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: معمولاً دانشگاه‌ها با توجه به ظرفیتی که در آیین‌نامه پیش‌بینی شده است باید تعدادی را به عنوان مهمان بپذیرند و در این زمینه معمولاً مشکل خاصی نداریم و مواردی که در زمینه نقل و انتقالات مشکل ایجاد می‌کند مربوط به متقاضی شدن دانشجویان دانشگاه‌های گروه‌های دو و سه برای مهمان شدن در دانشگاه‌های گروه یک است.
وی گفت: دانشگاه‌های گروه یک نیز در این زمینه عمدتاً سخت‌گیری می‌کنند که البته کار درستی است و دانشجویی که منتقل و مهمان می‌شود، چون وارد فضایی شده که از استاندارد آموزشی بالاتری در مقایسه با مجموعه خود برخوردار است بعضاً با افت تحصیلی در رشته های خاص، کاهش شدید نمره و حتی گاهی مساله مشروطی مواجه می‌شود که این امر، زنجیره مشکلات جدیدی را برای دانشجو، دانشگاه و سیستم ایجاد می‌کند.
معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان، در خصوص زمان اعلام نتایج نهایی مهمانی و نقل و انتقال دانشجویی گفت: این مساله تا پایان مرداد به نتیجه می‌رسد.
دکتر ریاضی در خاتمه، درخصوص اینکه بیشترین دلایلی که برای نقل و انتقالات و مهمانی دانشجویی مطرح می‌شود چیست، گفت: اگر دسته‌بندی کنیم، بیماری دانشجو است که نیاز به مراقبت پزشکی در مراکز استان ها دارد و مشکلات مربوط به والدین یا بیماری آنها بیشترین دلایل درخواست‌ها برای انتقال و مهمانی است.

No votes yet.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب جامع و کاربردی حقوق اساسی(مخصوص آزمون دکتری 1399)

این کتاب مخصوص آزمون دکتری 99 بوده که در تالیف آن از جزوات و کتب اساتید طراح مانند کتب حقوق اساسی و جزوات دکتری دکتر هاشمی- جزوه حقوق اساسی و کتاب بایسته های حقوق اساسی دکتر قاضی- کتاب مبانی حقوق اساسی و حقوق اساسی تطبیقی دکتر بیژن عباسی- کتاب حقوق اساسی دکتر محمدرضا ویژه- کتاب کلیات حقوق اساسی دکتر خیرالله پروین استفاده شده است. ضمنا جهت به روز بودن کتاب، اکثر مقالات مهم اساتید حقوق عمومی ، نظرات تفسیری شورای نگهبان و جزوه های درسی این اساتید مورد بررسی قرار گرفته است. در نهایت اینکه بهترین راه حل جهت آشنایی با این کتاب مطالعه مقدمه کتاب و یا مشاهده نمونه صفحاتی از این کتاب است که باعث می شود قضاوتی دقیق تر در مورد محتوای این کتاب برای آزمون دکتری حقوق عمومی 99 داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *