احتمال بررسی لایحه بودجه در روز شنبه آینده

 

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت که آغاز بررسی لایحه بودجه ۹۳ در روز چهارشنبه هفته جاری و یا شنبه هفته آینده انجام می‌شود.

عبدالرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با بیان اینکه جلسه امروز(دوشنبه) هیأت رئیسه مجلس مربوط به زمانبندی برگزاری جلسات علنی مجلس برای بررسی لایحه بود بود، گفت که ما منتظر گزارش کمیسیون تلفیق هستیم تا براساس آن زمان آغاز بررسی لایحه بودجه مشخص شود.

وی توضیح داد: اگر کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه را امشب نهایی کند فردا مهلت چاپ و تکثیر و توزیع گزارش است و بنابراین چهارشنبه بررسی لایحه بودجه در مجلس آغاز می‌شود. اما اگر نهایی شدن بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق فردا شب (سه‌شنبه) به اتمام برسد طبیعتا چهارشنبه به چاپ، تکثیر و توزیع این گزارش اختصاص پیدا می‌کند و بررسی لایحه از روز شنبه در مجلس آغاز می شود.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه لایحه فردا در دستور کار مجلس قرار نمی‌گیرد گفت: اگر شب گذشته بررسی کمیسیون‌ تلفیق به اتمام می‌رسید این احتمال وجود داشت که بررسی لایحه در دستور کار روز سه‌شنبه مجلس قرار گیرد اما به دلیل رخ ندادن چنین امری قطعا لایحه بودجه فردا در مجلس مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.

مصری یادآورشد:‌طولانی شدن بررسی کمیسیون تلفیق به دلیل این است که دولت چهارشنبه هفته گذشته تبصره مربوط به هدفمندی یارانه‌ها را ارائه کرد و از روز شنبه در اختیار نمایندگان قرار گرفت و روز گذشته نیز کمیسیون‌ها بعد از تشکیل جلسات پیشنهادات خود ر ا به کمیسیون تلفیق دادند به همین دلیل کمیسیون تلفیق تا کنون موفق به نهایی کردن گزارش لایحه بودجه نشده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در زمان بررسی لایحه بودجه مجلس نطق ندارد گفت: طبق آئین‌نامه مجلس در زمان بررسی لایحه بودجه، دستور دیگری در صحن علنی مورد بررسی قرار نمی‌گیرد و مجلس در دو شیفت کاری صبح و بعدازظهر در جریان بررسی لایحه بودجه می‌پردازد. جلسات‌ کمیسیون‌ها نیز در این مدت تشکیل نمی‌شود.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس به درخواست تعدادی از نمایندگان برای طرح‌ سؤالات از وزرا در خلال بررسی لایحه بودجه اشاره و اظهار کرد: تعدادی از نمایندگان درخواست کرده بودند در زمان بررسی لایحه بودجه سؤالات آنها از وزرا در صحن علنی مطرح شود که این موضوع بنا بر آئین‌نامه مورد موافقت قرار نگرفت تا طبق آئین‌نامه در زمان بررسی بودجه هیچ دستور دیگری نباید در صحن علنی مورد رسیدگی قرار گیرد.

مصری در مورد زمان جلسه مشترک دولت و مجلس نیز گفت: مجلس برای برگزاری جلسه مشترک مجلس و دولت در روز سه‌شنبه بعد از نماز مغرب و عشاء آمادگی داشت اما طبق گفته آقای انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور دولت برنامه‌هایی دارد که امکان شرکت در این جلسه را ندارد. در واقع آنها قرار قبلی را تغییر

دادند.

وی در پایان گفت: دولت تاکنون زمان جدیدی را برای برگزاری جلسه مشترک دولت و مجلس به میزبانی مجلس اعلام نکرده است ولی آمادگی کامل برای برگزاری این نشست مشترک را داریم.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

محمد جواد گواهی: اوراق صکوک

دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی رباط کریم مقدمه                                                        نیاز، در طول زندگی بشر موجب تحرک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *