ابلاغ آیین‌نامه جدید دوره‌های پسادکتری،بزودی/ ایجاد سامانه شباهت‌یاب متون پایان‌نامه‌ها

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از راه‌اندازی سامانه شباهت‌یاب متون پایان‌نامه‌ها برای کمک به رسیدگی به تخلفات علمی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مظفر شریفی با اعلام این خبر همچنین افزود: به منظور تقویت دوره‌های پسا دکتری، آیین‌نامه‌ای در این زمینه در دست تهیه است که بزودی ابلاغ می‌شود.

وی افزود: همچنین شیوه‌نامه‌ها و آیین‌نامه‌های پذیرش دانشجویان دکتری پژوهش محور در حال بازنگری است که آنها نیز بزودی ابلاغ می‌شوند.

به گفته شریفی، یک نکته مهم در بحث دانشجویان دکتری پژوهش محور طرح تحقیقاتی مصوب بین دانشگاه‌ها و حوزه صنعت است که شیوه نامه این موضوع در حال تدوین است.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنین از راه اندازی دفتر امور نخبگان در معاونت پژوهشی وزارت علوم خبر داد و گفت: فعالیت‌های این دفتر در حمایت از پژوهشگران نخبه دانشگاهی با بنیاد ملی نخبگان هماهنگ است.

وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه رسیدگی به تخلفات علمی تصریح کرد: در این راستا نیز راه اندازی نرم افزارهای پشتیبانی همچون نرم‌افزار شباهت یاب متون نشریات علمی در حوزه علوم انسانی و راه اندازی نرم افزار شباهت‌یاب متون در حوزه پایان نامه‌ها را در دستور کار داریم.

No votes yet.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب جامع و کاربردی حقوق اساسی(مخصوص آزمون دکتری 1399)

این کتاب مخصوص آزمون دکتری 99 بوده که در تالیف آن از جزوات و کتب اساتید طراح مانند کتب حقوق اساسی و جزوات دکتری دکتر هاشمی- جزوه حقوق اساسی و کتاب بایسته های حقوق اساسی دکتر قاضی- کتاب مبانی حقوق اساسی و حقوق اساسی تطبیقی دکتر بیژن عباسی- کتاب حقوق اساسی دکتر محمدرضا ویژه- کتاب کلیات حقوق اساسی دکتر خیرالله پروین استفاده شده است. ضمنا جهت به روز بودن کتاب، اکثر مقالات مهم اساتید حقوق عمومی ، نظرات تفسیری شورای نگهبان و جزوه های درسی این اساتید مورد بررسی قرار گرفته است. در نهایت اینکه بهترین راه حل جهت آشنایی با این کتاب مطالعه مقدمه کتاب و یا مشاهده نمونه صفحاتی از این کتاب است که باعث می شود قضاوتی دقیق تر در مورد محتوای این کتاب برای آزمون دکتری حقوق عمومی 99 داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *