ابلاغ آیین‌نامه جدید دوره‌های پسادکتری،بزودی/ ایجاد سامانه شباهت‌یاب متون پایان‌نامه‌ها

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از راه‌اندازی سامانه شباهت‌یاب متون پایان‌نامه‌ها برای کمک به رسیدگی به تخلفات علمی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مظفر شریفی با اعلام این خبر همچنین افزود: به منظور تقویت دوره‌های پسا دکتری، آیین‌نامه‌ای در این زمینه در دست تهیه است که بزودی ابلاغ می‌شود.

وی افزود: همچنین شیوه‌نامه‌ها و آیین‌نامه‌های پذیرش دانشجویان دکتری پژوهش محور در حال بازنگری است که آنها نیز بزودی ابلاغ می‌شوند.

به گفته شریفی، یک نکته مهم در بحث دانشجویان دکتری پژوهش محور طرح تحقیقاتی مصوب بین دانشگاه‌ها و حوزه صنعت است که شیوه نامه این موضوع در حال تدوین است.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنین از راه اندازی دفتر امور نخبگان در معاونت پژوهشی وزارت علوم خبر داد و گفت: فعالیت‌های این دفتر در حمایت از پژوهشگران نخبه دانشگاهی با بنیاد ملی نخبگان هماهنگ است.

وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه رسیدگی به تخلفات علمی تصریح کرد: در این راستا نیز راه اندازی نرم افزارهای پشتیبانی همچون نرم‌افزار شباهت یاب متون نشریات علمی در حوزه علوم انسانی و راه اندازی نرم افزار شباهت‌یاب متون در حوزه پایان نامه‌ها را در دستور کار داریم.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب مجموعه سوالات شبیه سازی شده جهاد ولایت(آزمون دکتری)

با سلام این کتاب حاوی مجموعه سوالات شبیه سازی شده جهاد و ولایت برای آزمون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *