ابطال مصوبه حدنصاب نمره مصاحبه دکتری دانشگاه تهران از سوی دیوان عدالت اداری

با شکایت یکی از داوطلبان آزمون دکتری، دستورالعمل کسب حداقل ۵۰ نمره از مصاحبه دانشگاه تهران توسط دیوان عدالت اداری باطل شد. این مصوبه عطف به ماسبق شده و دیگر ردشدگان مصاحبه این دانشگاه هم امکان پیگیری وضعیت خود را خواهند داشت.

به گزارش پی اچ دی تست، دیوان عدالت اداری با بررسی شکایت یکی از داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه تهران و پس از استماع دفاعیات این دانشگاه، موضوع قرار دادن حدنصاب برای مصاحبه دکتری را امری غیرقانونی خوانده و رای به ابطال دستورالعمل این دانشگاه داده است. نکته حایز اهمیت این مصوبه آن است که با توجه به متن پرونده، چنین رایی منحصر به دانشگاه تهران نبوده و تمام داوطلبانی که با توجه به عدم کسب حدنصاب مصاحبه از پذیرش در دانشگاه مورد علاقه خود محروم شده اند می توانند چنین دادخواستی را جهت بررسی به دیوان عدالت اداری ارائه نمایند.

متن نهایی حکم دیوان عدالت اداری مصوب ۲۰ آذر ۱۳۹۷ به شرح زیر است: (پیشنهاد می کنیم متن کامل پرونده را هم مطالعه فرمایید)

Rating: 3.5/5. From 13 votes.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب جامع و کاربردی حقوق تعهدات(مخصوص آزمون دکتری نفت و گاز)

کتاب حقوق تعهدات مخصوص آزمون دکتری نفت و گاز 1399 به بعد کار شده است. این کتاب در 3 آزمون سالهای 98-97 و 96 نزدیک به 90 درصد سوالات دکتری را در بر داشته و فوق العاده کتاب موفقی بوده است.

یک دیدگاه

  1. بهره بردم از مطلبتان
    موفق باشید

    No votes yet.
    Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *