قانون آیین دادرسی کیفری و آزمون های حقوقی سال ۱۳۹۳

پایگاه تخصصی حقوق و فقه

با سلام خدمت بازدیدکنندگان محترم

ممکن است این سوال برای  خیلی از شما دوستان مطرح شود که بالاخره برای آزمون های حقوقی سال ۱۳۹۳ سرنوشت قانون آیین دادرسی کیفری چه می شود و اینکه آیا قانون جدید برای آزمون های حقوقی باید مطالعه شود؟

باید گفت  که مطابق قوانین، هر قانونی که تصویب می شود (بعد از طی مراحل خود) و بعد از ۱۵ روز از انتشار در روزنامه رسمی لازم الاجراست. بنابراین این قانون (قانون آیین دادرسی کیفری)بعد از ایام نوروز در روزنامه رسمی منتشر می شود اما اینکه در خود قانون آیین دادرسی کیفری مهلت ۶ ماهه برای اجرای قانون آیین دادرسی کیفری در نظر گرفته شده است نمی تواند دلیلی بر عدم طرح شدن سوال در آزمون های حقوقی باشد کما اینکه باید این نکته را باید متذکر شد که  به احتمال زیاد مهلت ۶ ماهه برای مراجع دادگستری خواهد بود.

مورد بعدی اینکه آزمون های حقوقی همه در ۶ ماهه دوم سال برگزار می شود و این نظر قوت بیشتری پیدا می کند. بنابراین به نظر می رسد باید برای آزمون های حقوقی قانون جدید مورد مطالعه قرار گیرد. در همین راستا پایگاه تخصصی حقوق و فقه به زودی با حقوقدانان شورای نگهبان و  چند تن از نمایندگان مصاحبه ای ترتیب خواهد داد و نتیجه مثبت یا منفی بودن نظر بالا را  منتشر خواهد کرد.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب جامع و کاربردی حقوق تعهدات(مخصوص آزمون دکتری نفت و گاز)

کتاب حقوق تعهدات مخصوص آزمون دکتری نفت و گاز 1399 به بعد کار شده است. این کتاب در 3 آزمون سالهای 98-97 و 96 نزدیک به 90 درصد سوالات دکتری را در بر داشته و فوق العاده کتاب موفقی بوده است.

یک دیدگاه

  1. سلام وعرض ادب
    آقای دکتر گمان می برم اسکودا از قوانین لازم الاجرا به طرح سؤال می پردازد ومادامی که قانون آئین دادرسی کیفری جدید لازم الاجرا نگردد اسکودا از آن طرح سؤال نمی کند.

    No votes yet.
    Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *