آملی‌لاریجانی: صداوسیما نباید حیاط خلوت افراد خاصی شود

رییس دستگاه قضایی گفت: درست نیست صداوسیما حیاط خلوت افراد خاصی شود و عوامل برنامه‌ای دست به دست هم دهند تا قوه‌ای را محاکمه کنند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله آملی لاریجانی در حاشیه مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: صحبت‌های رییس‌جمهور و رییس مجلس شورای اسلامی در همایش قوه قضاییه همدلانه بود.

وی ادامه داد: دیروز مسئولان عالی قوه قضاییه به محضر مقام معظم رهبری شرف‌یاب شدند و فرمایشات ایشان موثر و راهگشا بود. همچنین سخنان مقام معظم رهبری روح جدیدی در مدیران دمید، اما همدلی برای رفع مشکلات نیاز است.

عالی‌ترین مقام قوه قضایی خاطرنشان کرد: البته ما از صداوسیما گله داریم زیرا برخی از برنامه‌های صداوسیما صددرصد تخریبی بود. برنامه‌های یکجانبه و محاکمه قوه قضاییه بدون حضور طرفین که بعضا عناوین مجرمانه دارد صحیح نیست.

وی تصریح کرد: درست نیست صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران حیاط خلوت افراد خاصی شود. در همه دستگاه‌ها ممکن است مشکلات وجود داشته باشد اما قضاوت‌ها باید عادلانه باشد نه اینکه در برنامه‌ای مجری، تهیه‌کننده و مدیر شبکه دست به دست هم داده تا قوه‌ای را محاکمه کنند.

وی در ادامه سخنان خود در مرقد مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی، گفت: این هفته یک ظرفیت بسیار خوبی است برای ارزیابی اقداماتی که در قوه قضاییه انجام شده است؛ زیرا هم زمان بررسی کارهای مثبتی است که انجام شده و اگر هم نواقص و کاستی وجود دارد مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: همایش سالانه‌ای که با حضور قضات و روسای سه‌گانه برگزار شد جلسه خوبی بود. همچنین جلسه‌ای که امسال در محضر معظم رهبری بود به نحو ویژه‌ای برگزار شد و همین‌جا جا دارد از الطاف ایشان تشکر کنم؛ چرا که وقت قابل توجهی را اختصاص دادند.

عالی‌ترین مقام دستگاه قضایی تصریح کرد: در سراسر کشور برنامه‌های بسیار متعددی برای گزارش‌دهی از کارهایی که در قوه قضاییه انجام می‌شود برگزار می‌گردد و از مردم استدعا می‌کنیم که به برخی از مباحث حقوقی و کیفری توجه کنند تا از مشکلات دستگاه قضایی کاسته شود. همچنین توقع ما از همه دستگاه‌ها و نهادها این است که به دستگاه قضایی کمک کنند.

وی با بیان اینکه مدیران عالی دستگاه قضایی انسان‌هایی متدین، شریف و علاقه‌مند به کار هستند، گفت: دیروز در محضر مقام معظم رهبری گزارشی در این راستا ارائه کردم که واقعا این افراد با تمام وجود مشغول کار هستند تا مشکلات را برطرف کنند.

آملی لاریجانی افزود: مشکلات وجود دارد اما نهادها و دستگاه‌های دیگر نیز باید برای برطرف شدن مشکلات کمک کنند. ما نیز تلاش‌های خود را در این راستا انجام می‌دهیم و امیدواریم نتیجه این تلاش‌ها همراه با اخلاص باشد و خروجی بسیار خوبی برای کشور داشته باشد.

وی با اشاره به اقداماتی که در این دوره انجام شده است، گفت: اینکه شخصی در برنامه‌ای حاضر شود و بگوید بدون پارتی بازی نمی‌شود در قوه قضاییه کاری کرد صحیح نیست. چهارده میلیون پرونده در قوه قضاییه رسیدگی می‌شود و نباید قضات متدین را مایوس کرد.

وی با اظهار تاسف برای رییس سازمان صداوسیما، گفت: برای رییس سازمان صداوسیما متاسفم که اینگونه عمل می‌شود؛ بنابراین باید برای رفع مشکلات همدلی صورت گیرد.

وی گفت: در هفته قوه قضاییه برنامه‌های خوبی داریم و ما صدای مردم را می‌شنویم و اینگونه نیست که به حرف‌های آنان بی‌اعتنا باشیم. ما از مشکلات اطلاع داریم و امیدواریم که خدا به ما کمک کند.

انتهای پیام

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

برگزاری جلسات نقد آرا در دادگاه‌های تجدیدنظر استان تهران

دهمین نشست نقد آراء به همت پژوهشگاه قوه قضائیه و معاونت آموزش دادگستری استان تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *